Oblastná predvoľba 0344 / +64344Oblastná predvoľba 0344 / +64344 (Nový Zéland)


Predpona 0344 je kód oblasti Queenstown, Cromwell, Alexandra, Wanaka, Ranfurly, Roxburgh. A Queenstown, Cromwell, Alexandra, Wanaka, Ranfurly, Roxburgh sa nachádza v Nový Zéland. Ak ste mimo územia Nový Zéland a chcete zavolať osobe v Queenstown, Cromwell, Alexandra, Wanaka, Ranfurly, Roxburgh, okrem kódu oblasti potrebujete aj kód krajiny pre krajinu, do ktorej chcete zavolať. Kód krajiny pre Nový Zéland je +64, takže ak ste v Slovensko a chcete zavolať osobe v Queenstown, Cromwell, Alexandra, Wanaka, Ranfurly, Roxburgh, musíte pred telefónne číslo tejto osoby zadať +64344.

Nula pred kódom oblasti sa v tomto prípade vynechá.

Symbol plus na začiatku telefónneho čísla sa zvyčajne môže používať v tomto formáte. Je však bežnejšie nahradiť symbol plus poradím čísel, ktoré telefónnu sieť upozorňujú, že chcete vytočiť telefónne číslo v inej krajine. ITU odporúča používať 00, čo sa tiež využíva v mnohých krajinách, vrátane všetkých európskych krajín.

Ako alternatívu k +64344, ktoré musíte umiestniť pred telefónne číslo osoby v Queenstown, Cromwell, Alexandra, Wanaka, Ranfurly, Roxburgh, aby ste im zavolali z Slovensko, môžete tiež použiť 0064344.
Kalkulačka telefónnych čísel