Oblastná predvoľba 12 / +5512Oblastná predvoľba 12 / +5512 (Brazília)


Predpona 12 je kód oblasti Vale do Paraíba (São José dos Campos, Taubaté, Guaratinguetá), Ubatuba, São Sebastião. A Vale do Paraíba (São José dos Campos, Taubaté, Guaratinguetá), Ubatuba, São Sebastião sa nachádza v Brazília. Ak ste mimo územia Brazília a chcete zavolať osobe v Vale do Paraíba (São José dos Campos, Taubaté, Guaratinguetá), Ubatuba, São Sebastião, okrem kódu oblasti potrebujete aj kód krajiny pre krajinu, do ktorej chcete zavolať. Kód krajiny pre Brazília je +55, takže ak ste v Slovensko a chcete zavolať osobe v Vale do Paraíba (São José dos Campos, Taubaté, Guaratinguetá), Ubatuba, São Sebastião, musíte pred telefónne číslo tejto osoby zadať +55 12.

Nula pred kódom oblasti sa v tomto prípade vynechá.

Symbol plus na začiatku telefónneho čísla sa zvyčajne môže používať v tomto formáte. Je však bežnejšie nahradiť symbol plus poradím čísel, ktoré telefónnu sieť upozorňujú, že chcete vytočiť telefónne číslo v inej krajine. ITU odporúča používať 00, čo sa tiež využíva v mnohých krajinách, vrátane všetkých európskych krajín.

Ako alternatívu k +55 12, ktoré musíte umiestniť pred telefónne číslo osoby v Vale do Paraíba (São José dos Campos, Taubaté, Guaratinguetá), Ubatuba, São Sebastião, aby ste im zavolali z Slovensko, môžete tiež použiť 0055 12.
Kalkulačka telefónnych čísel