Medzinárodné telefónna predvoľba Papua-Nová Guinea

Zadajte názov krajiny alebo telefónnu predvoľbu krajiny:Krajina:Papua-Nová Guinea

medzinárodné predvoľba:

+675

00675

Miestny čas:

13:26

Doména najvyššej úrovne:

pg

Kalkulačka telefónnych čísel


Poznámka:
Nulu na začiatku národnej predvoľby oblasti je potrebné v tomto prípade vynechať. Číslo '0644 1530644' bude teda vyzerať s smerovým telefónnym číslom vyzerať ako '+675 644 1530644'.


Oblastné predvoľby pre Papua-Nová Guinea...

Predvoľba Papua-Nová Guinea (Kód krajiny)


Kód krajiny / medzinárodné predvoľba pre Papua-Nová Guinea je +675 (00675). Ak ste mimo územia Papua-Nová Guinea a chcete zavolať osobe v Central Rural, , okrem kódu oblasti potrebujete aj kód krajiny / medzinárodné predvoľba pre krajinu, do ktorej chcete zavolať. Kód krajiny / medzinárodné predvoľba pre Papua-Nová Guinea je +675 (00675), takže ak ste v Slovensko a chcete zavolať osobe v Central Rural, , musíte pred telefónne číslo tejto osoby zadať +675 329. Nula pred kódom oblasti sa v tomto prípade vynechá. Pre fiktívne telefónne číslo 7530644 so smerovým číslom oblasti 329 a smerovým číslom krajiny +675 je číslo, ktoré sa má vytočiť +675 329 7530644.

Symbol plus na začiatku telefónneho čísla sa zvyčajne môže používať v tomto formáte. Je však bežnejšie nahradiť symbol plus poradím čísel, ktoré telefónnu sieť upozorňujú, že chcete vytočiť telefónne číslo v inej krajine. ITU odporúča používať 00, čo sa tiež využíva v mnohých krajinách, vrátane všetkých európskych krajín. Ako alternatívu k +675 329, ktoré musíte umiestniť pred telefónne číslo osoby v Central Rural, , aby ste im zavolali z Slovensko, môžete tiež použiť 00675 329. Pre fiktívne telefónne číslo 7530644 so smerovým číslom oblasti 329 a smerovým číslom krajiny 00675 (Papua-Nová Guinea) je číslo, ktoré sa má vytočiť 00675 329 7530644.

Aj keď je hovor prijatý zo zahraničia, číslo volajúceho môže skrývať službu, za ktorú poskytovateľ služieb účtuje dodatočný poplatok. Takéto hovory často prichádzajú z Afriky, tj hovory s kódom krajiny / medzinárodné predvoľba +2xx, so zámerom nalákať volaného, aby hovor opätoval. Vrátenie zmeškaného hovoru z takého čísla má často za následok vysoké poplatky pre príslušného účastníka, ktoré sa prevádzajú na spoločnosť, ktorá uskutočnila hovor na návnadu. Čím dlhšie trvá spätný hovor, tým vyššie budú poplatky. Preto by sa pri spätnej odpovedi na takéto nečakané hovory zo zahraničia mala postupovať opatrne. Predplatitelia často poznajú predčíslia nákladných služieb vo svojej vlastnej krajine, zvyčajne však nie je možné identifikovať tieto služby pri zahraničných telefónnych číslach.

Ak účastník obdrží hovor na číslo mobilného telefónu, nezáleží na tom, v ktorej krajine sa mobilné zariadenie nachádza. Je hovor medzinárodným hovorom a musí sa zadať kód krajiny / medzinárodné predvoľba? V tomto prípade použitie +675 (00675, Papua-Nová Guinea) závisí výlučne od toho, či volané mobilné zariadenie používa poskytovateľa mobilných telefónov v rovnakej krajine ako volajúci. Na polohe mobilného zariadenia nezáleží. Za určitých podmienok však môže mať poloha veľký význam, pokiaľ ide o poplatky za volanie. Akonáhle sa mobilné zariadenie vytočí do zahraničnej mobilnej siete, vzniknú poplatky za roaming. Tieto poplatky znáša vlastník príslušného zariadenia bez ohľadu na to, či je volajúcim alebo prijímateľom hovoru. Poplatky za roaming boli v Európskej únii do značnej miery zrušené, takže pri používaní mobilného zariadenia v inej európskej krajine nevznikajú žiadne ďalšie poplatky. Mimo Európskej únie to však často spôsobuje vysoké príplatky. Poplatky za roaming sú obzvlášť vysoké v lietadlách a na lodiach, ktoré sú vybavené bunkou mobilnej siete. Preto by ste sa mali vopred informovať o poplatkoch za roaming, keď ste v zahraničí, alebo sa zabezpečiť tak, že zariadenie ponecháte v letovom režime po celú dobu vašej cesty.

Smerové telefónne číslo štátov Papua-Nová Guinea