Medzinárodné telefónna predvoľba Pobrežie Slonoviny

Zadajte názov krajiny alebo telefónnu predvoľbu krajiny:Krajina:Pobrežie Slonoviny

medzinárodné predvoľba:

+225

00225

Miestny čas:

02:47

Doména najvyššej úrovne:

ci

Kalkulačka telefónnych čísel


Poznámka:
Nulu na začiatku národnej predvoľby oblasti je potrebné v tomto prípade vynechať. Číslo '01381 1641381' bude teda vyzerať s smerovým telefónnym číslom vyzerať ako '+225 1381 1641381'.


Oblastné predvoľby pre Pobrežie Slonoviny...

Predvoľba Pobrežie Slonoviny (Kód krajiny)


Kód krajiny / medzinárodné predvoľba pre Pobrežie Slonoviny je +225 (00225). Ak ste mimo územia Pobrežie Slonoviny a chcete zavolať osobe v Korhogo, , okrem kódu oblasti potrebujete aj kód krajiny / medzinárodné predvoľba pre krajinu, do ktorej chcete zavolať. Kód krajiny / medzinárodné predvoľba pre Pobrežie Slonoviny je +225 (00225), takže ak ste v Slovensko a chcete zavolať osobe v Korhogo, , musíte pred telefónne číslo tejto osoby zadať +225 36. Nula pred kódom oblasti sa v tomto prípade vynechá. Pre fiktívne telefónne číslo 8641381 so smerovým číslom oblasti 36 a smerovým číslom krajiny +225 je číslo, ktoré sa má vytočiť +225 36 8641381.

Symbol plus na začiatku telefónneho čísla sa zvyčajne môže používať v tomto formáte. Je však bežnejšie nahradiť symbol plus poradím čísel, ktoré telefónnu sieť upozorňujú, že chcete vytočiť telefónne číslo v inej krajine. ITU odporúča používať 00, čo sa tiež využíva v mnohých krajinách, vrátane všetkých európskych krajín. Ako alternatívu k +225 36, ktoré musíte umiestniť pred telefónne číslo osoby v Korhogo, , aby ste im zavolali z Slovensko, môžete tiež použiť 00225 36. Pre fiktívne telefónne číslo 8641381 so smerovým číslom oblasti 36 a smerovým číslom krajiny 00225 (Pobrežie Slonoviny) je číslo, ktoré sa má vytočiť 00225 36 8641381.

Aj keď je hovor prijatý zo zahraničia, číslo volajúceho môže skrývať službu, za ktorú poskytovateľ služieb účtuje dodatočný poplatok. Takéto hovory často prichádzajú z Afriky, tj hovory s kódom krajiny / medzinárodné predvoľba +2xx, so zámerom nalákať volaného, aby hovor opätoval. Vrátenie zmeškaného hovoru z takého čísla má často za následok vysoké poplatky pre príslušného účastníka, ktoré sa prevádzajú na spoločnosť, ktorá uskutočnila hovor na návnadu. Čím dlhšie trvá spätný hovor, tým vyššie budú poplatky. Preto by sa pri spätnej odpovedi na takéto nečakané hovory zo zahraničia mala postupovať opatrne. Predplatitelia často poznajú predčíslia nákladných služieb vo svojej vlastnej krajine, zvyčajne však nie je možné identifikovať tieto služby pri zahraničných telefónnych číslach.

Ak účastník obdrží hovor na číslo mobilného telefónu, nezáleží na tom, v ktorej krajine sa mobilné zariadenie nachádza. Je hovor medzinárodným hovorom a musí sa zadať kód krajiny / medzinárodné predvoľba? V tomto prípade použitie +225 (00225, Pobrežie Slonoviny) závisí výlučne od toho, či volané mobilné zariadenie používa poskytovateľa mobilných telefónov v rovnakej krajine ako volajúci. Na polohe mobilného zariadenia nezáleží. Za určitých podmienok však môže mať poloha veľký význam, pokiaľ ide o poplatky za volanie. Akonáhle sa mobilné zariadenie vytočí do zahraničnej mobilnej siete, vzniknú poplatky za roaming. Tieto poplatky znáša vlastník príslušného zariadenia bez ohľadu na to, či je volajúcim alebo prijímateľom hovoru. Poplatky za roaming boli v Európskej únii do značnej miery zrušené, takže pri používaní mobilného zariadenia v inej európskej krajine nevznikajú žiadne ďalšie poplatky. Mimo Európskej únie to však často spôsobuje vysoké príplatky. Poplatky za roaming sú obzvlášť vysoké v lietadlách a na lodiach, ktoré sú vybavené bunkou mobilnej siete. Preto by ste sa mali vopred informovať o poplatkoch za roaming, keď ste v zahraničí, alebo sa zabezpečiť tak, že zariadenie ponecháte v letovom režime po celú dobu vašej cesty.

Smerové telefónne číslo štátov Pobrežie Slonoviny