Oblastná predvoľba 0438 / +39438Oblastná predvoľba 0438 / +39438 (Taliansko)


Predpona 0438 je kód oblasti Treviso (Conegliano, Vittorio Veneto, Pieve di Soligo). A Treviso (Conegliano, Vittorio Veneto, Pieve di Soligo) sa nachádza v Taliansko. Ak ste mimo územia Taliansko a chcete zavolať osobe v Treviso (Conegliano, Vittorio Veneto, Pieve di Soligo), okrem kódu oblasti potrebujete aj kód krajiny pre krajinu, do ktorej chcete zavolať. Kód krajiny pre Taliansko je +39, takže ak ste v Slovensko a chcete zavolať osobe v Treviso (Conegliano, Vittorio Veneto, Pieve di Soligo), musíte pred telefónne číslo tejto osoby zadať +39438.

Symbol plus na začiatku telefónneho čísla sa zvyčajne môže používať v tomto formáte. Je však bežnejšie nahradiť symbol plus poradím čísel, ktoré telefónnu sieť upozorňujú, že chcete vytočiť telefónne číslo v inej krajine. ITU odporúča používať 00, čo sa tiež využíva v mnohých krajinách, vrátane všetkých európskych krajín.

Ako alternatívu k +39438, ktoré musíte umiestniť pred telefónne číslo osoby v Treviso (Conegliano, Vittorio Veneto, Pieve di Soligo), aby ste im zavolali z Slovensko, môžete tiež použiť 0039438.
Kalkulačka telefónnych čísel