Oblastná predvoľba 22 / +5522Oblastná predvoľba 22 / +5522 (Brazília)


Predpona 22 je kód oblasti Campos dos Goytacazes, Cabo Frio, Nova Friburgo. A Campos dos Goytacazes, Cabo Frio, Nova Friburgo sa nachádza v Brazília. Ak ste mimo územia Brazília a chcete zavolať osobe v Campos dos Goytacazes, Cabo Frio, Nova Friburgo, okrem kódu oblasti potrebujete aj kód krajiny pre krajinu, do ktorej chcete zavolať. Kód krajiny pre Brazília je +55, takže ak ste v Slovensko a chcete zavolať osobe v Campos dos Goytacazes, Cabo Frio, Nova Friburgo, musíte pred telefónne číslo tejto osoby zadať +55 22.

Nula pred kódom oblasti sa v tomto prípade vynechá.

Symbol plus na začiatku telefónneho čísla sa zvyčajne môže používať v tomto formáte. Je však bežnejšie nahradiť symbol plus poradím čísel, ktoré telefónnu sieť upozorňujú, že chcete vytočiť telefónne číslo v inej krajine. ITU odporúča používať 00, čo sa tiež využíva v mnohých krajinách, vrátane všetkých európskych krajín.

Ako alternatívu k +55 22, ktoré musíte umiestniť pred telefónne číslo osoby v Campos dos Goytacazes, Cabo Frio, Nova Friburgo, aby ste im zavolali z Slovensko, môžete tiež použiť 0055 22.
Kalkulačka telefónnych čísel