Oblastná predvoľba 5 / +9755Oblastná predvoľba 5 / +9755 (Bhután)


Predpona 5 je kód oblasti Phuntsholing, Pasakha, Gedu, Tala, Padechu, Sinchekha, Lhamoi Zingkha, Samtse, Gomtu, Chargary, Sibsoo. A Phuntsholing, Pasakha, Gedu, Tala, Padechu, Sinchekha, Lhamoi Zingkha, Samtse, Gomtu, Chargary, Sibsoo sa nachádza v Bhután. Ak ste mimo územia Bhután a chcete zavolať osobe v Phuntsholing, Pasakha, Gedu, Tala, Padechu, Sinchekha, Lhamoi Zingkha, Samtse, Gomtu, Chargary, Sibsoo, okrem kódu oblasti potrebujete aj kód krajiny pre krajinu, do ktorej chcete zavolať. Kód krajiny pre Bhután je +975, takže ak ste v Slovensko a chcete zavolať osobe v Phuntsholing, Pasakha, Gedu, Tala, Padechu, Sinchekha, Lhamoi Zingkha, Samtse, Gomtu, Chargary, Sibsoo, musíte pred telefónne číslo tejto osoby zadať +975 5.

Nula pred kódom oblasti sa v tomto prípade vynechá.

Symbol plus na začiatku telefónneho čísla sa zvyčajne môže používať v tomto formáte. Je však bežnejšie nahradiť symbol plus poradím čísel, ktoré telefónnu sieť upozorňujú, že chcete vytočiť telefónne číslo v inej krajine. ITU odporúča používať 00, čo sa tiež využíva v mnohých krajinách, vrátane všetkých európskych krajín.

Ako alternatívu k +975 5, ktoré musíte umiestniť pred telefónne číslo osoby v Phuntsholing, Pasakha, Gedu, Tala, Padechu, Sinchekha, Lhamoi Zingkha, Samtse, Gomtu, Chargary, Sibsoo, aby ste im zavolali z Slovensko, môžete tiež použiť 00975 5.
Kalkulačka telefónnych čísel