Medzinárodné telefónna predvoľba Gambia

Zadajte názov krajiny alebo telefónnu predvoľbu krajiny:Krajina:Gambia

medzinárodné predvoľba:

+220

00220

Miestny čas:

17:41

Doména najvyššej úrovne:

gm

Kalkulačka telefónnych čísel


Poznámka:
Nulu na začiatku národnej predvoľby oblasti je potrebné v tomto prípade vynechať. Číslo '01981 1301981' bude teda vyzerať s smerovým telefónnym číslom vyzerať ako '+220 1981 1301981'.


Oblastné predvoľby pre Gambia...

Predvoľba Gambia (Kód krajiny)


Kód krajiny / medzinárodné predvoľba pre Gambia je +220 (00220). Ak ste mimo územia Gambia a chcete zavolať osobe v Senegambia, , okrem kódu oblasti potrebujete aj kód krajiny / medzinárodné predvoľba pre krajinu, do ktorej chcete zavolať. Kód krajiny / medzinárodné predvoľba pre Gambia je +220 (00220), takže ak ste v Slovensko a chcete zavolať osobe v Senegambia, , musíte pred telefónne číslo tejto osoby zadať +220 446. Nula pred kódom oblasti sa v tomto prípade vynechá. Pre fiktívne telefónne číslo 5301981 so smerovým číslom oblasti 446 a smerovým číslom krajiny +220 je číslo, ktoré sa má vytočiť +220 446 5301981.

Symbol plus na začiatku telefónneho čísla sa zvyčajne môže používať v tomto formáte. Je však bežnejšie nahradiť symbol plus poradím čísel, ktoré telefónnu sieť upozorňujú, že chcete vytočiť telefónne číslo v inej krajine. ITU odporúča používať 00, čo sa tiež využíva v mnohých krajinách, vrátane všetkých európskych krajín. Ako alternatívu k +220 446, ktoré musíte umiestniť pred telefónne číslo osoby v Senegambia, , aby ste im zavolali z Slovensko, môžete tiež použiť 00220 446. Pre fiktívne telefónne číslo 5301981 so smerovým číslom oblasti 446 a smerovým číslom krajiny 00220 (Gambia) je číslo, ktoré sa má vytočiť 00220 446 5301981.

Aj keď je hovor prijatý zo zahraničia, číslo volajúceho môže skrývať službu, za ktorú poskytovateľ služieb účtuje dodatočný poplatok. Takéto hovory často prichádzajú z Afriky, tj hovory s kódom krajiny / medzinárodné predvoľba +2xx, so zámerom nalákať volaného, aby hovor opätoval. Vrátenie zmeškaného hovoru z takého čísla má často za následok vysoké poplatky pre príslušného účastníka, ktoré sa prevádzajú na spoločnosť, ktorá uskutočnila hovor na návnadu. Čím dlhšie trvá spätný hovor, tým vyššie budú poplatky. Preto by sa pri spätnej odpovedi na takéto nečakané hovory zo zahraničia mala postupovať opatrne. Predplatitelia často poznajú predčíslia nákladných služieb vo svojej vlastnej krajine, zvyčajne však nie je možné identifikovať tieto služby pri zahraničných telefónnych číslach.

Ak účastník obdrží hovor na číslo mobilného telefónu, nezáleží na tom, v ktorej krajine sa mobilné zariadenie nachádza. Je hovor medzinárodným hovorom a musí sa zadať kód krajiny / medzinárodné predvoľba? V tomto prípade použitie +220 (00220, Gambia) závisí výlučne od toho, či volané mobilné zariadenie používa poskytovateľa mobilných telefónov v rovnakej krajine ako volajúci. Na polohe mobilného zariadenia nezáleží. Za určitých podmienok však môže mať poloha veľký význam, pokiaľ ide o poplatky za volanie. Akonáhle sa mobilné zariadenie vytočí do zahraničnej mobilnej siete, vzniknú poplatky za roaming. Tieto poplatky znáša vlastník príslušného zariadenia bez ohľadu na to, či je volajúcim alebo prijímateľom hovoru. Poplatky za roaming boli v Európskej únii do značnej miery zrušené, takže pri používaní mobilného zariadenia v inej európskej krajine nevznikajú žiadne ďalšie poplatky. Mimo Európskej únie to však často spôsobuje vysoké príplatky. Poplatky za roaming sú obzvlášť vysoké v lietadlách a na lodiach, ktoré sú vybavené bunkou mobilnej siete. Preto by ste sa mali vopred informovať o poplatkoch za roaming, keď ste v zahraničí, alebo sa zabezpečiť tak, že zariadenie ponecháte v letovom režime po celú dobu vašej cesty.

Smerové telefónne číslo štátov Gambia